Bramy garażowe dla domu

CLASSIC

 
 
 

Bramy garażowe segmentowe przeznaczone są do użytkowania w garażach w domach jednorodzinnych lub wielorodzinnych. Dzięki zastosowaniu sprężyn skrętnych równoważących ciężar skrzydła bramy zapewniają wysoki komfort obsługi. Zapewniają doskonałą izolacje termiczną i akustyczną pomieszczeń.

Brama posiada uszczelki boczne i płaszczowe co umożliwia uszczelnienie jej na całym obwodzie.

 
 
 

Wyposażenie bramy

  • paneleco grubości 40mm wykonane są z blach ocynkowanych ogniowo, powlekanych farbą poliestrową, wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową
  • kolor wewnętrzny: biało-szary (zbliżony do RAL9002) lub biały (zbliżony do RAL9010)
  • prowadnice stalowe ocynkowane ogniowo o grubości ścian 1,5 do 2,0 mm
  • wał z kuleczkowanymi sprężynami skrętnymi (2 szt.) o wysokiej wytrzymałości sprężyn (25000 cykli)
  • prowadzenie: standardowe (RF200)
 
 
 

Właściwości bramy

 
 

Bramy BEZPIECZNE

 
 
 
Wszystkie rodzaje paneli garażowych stosowanych w naszych bramach wykonane są tak aby uniemożliwić przytrzaśnięcie palców w momencie otwierania czy też zamykania bramy.

System finger-protection zwiększa bezpieczeństwo użytkowania bramy. Wyposażenie bramy garażowej:
 
1


Bramy garażowe segmentowe wyposażone są w sprężyny skrętne, które umożliwiają swobodne i bez wysiłkowe podnoszenie jak i zamykanie ich.. Dzięki zastosowaniu sprężyn skrętnych użytkownik ma wrażenie że skrzydło bramy zbudowane z solidnych segmentów jest lekkie.
 
2


Nasze bramy segmentowe standardowo posiadają zabezpieczenie przed skutkami zerwania sprężyn, zastosowanie ich poprawia bezpieczeństwo użytkowania bram a w razie pęknięcia sprężyny uniemożliwia opadnięcie bezwładne płaszcza bramy.
 
3


Wszystkie rodzaje paneli stosowanych w naszych bramach garażowych wykonane są w technologii uniemożilwiającej przytrzaśnięcie palców w momencie otwierania czy też zamykania bramy. System finger-protection zwiększa bezpieczeństwo użytkowania bramy.
 
4


Aby wykluczyć możliwość zakleszczenia palców w prowadnicy nasze bramy garażowe możemy wyposażyć w ochraniacze palców na rolkach.
 
5


Bramy garażowe segmentowe otwierane ręcznie o wymiarach nietypowych standardowo wyposażone są w zamek z wkładka. Do kompletu dołączone są klucze.

Standardowym zabezpieczeniem w bramach segmentowych otwieranych ręcznie lub automatycznie o wymiarach typowych jest rygiel ręczny, który skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy.

 
6


Standardowym wyposażeniem bram z napędem elektrycznym jest wyłącznik przeciążeniowy. Zapobiega on ewentualnym wypadkom związanym z przygnieceniem. W przypadku napotkania podczas zamykania przeszkody (np. drabiny lub hulajnogi) brama automatycznie zatrzymuje się, a następnie podnosi, nie powodując żadnych szkód.
 

Dodatkowo bramę automatyczną można wyposażyć w zestaw fotokomórek. Gdy na wysokości linii fotokomórek znajdzie się przeszkoda brama podnosi się automatycznie.

 

Bramy TRWAŁE

 
 
 
Na trwałość i bezawaryjność bram garażowych segmentowych największy wpływ mają materiały i zastosowania technologiczne stosowane przy produkcji bram segmentowych. Materiały można podzielić na dwie grupy:

1. prowadzenia i osprzęt (czyli elementy konstrukcji prowadnic i wału bramy segmentowej)
2. panele (czyli wypełnienie skrzydła bramy garażowej segmentowej)
 
1


W procesie produkcji naszych bram wykorzystujemy systemy prowadzeń oraz osprzęt firm Pasedo, Flexi Force, Ryterna, Doco. Zastosowanie sprawdzonych podzespołów do bram powoduje że użytkownicy cieszą się bezawaryjną i długotrwałą praca bramy.
 
2


Firma Grupa Twardowski skrupulatnie dobiera również dostawców paneli do swoich bram segmentowych. Wybieramy producentów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży i ich produkty dały się poznać z dobrej strony.
 
 

Bramy OSZCZĘDNE

 
 
 
Na trwałość i bezawaryjność bram garażowych segmentowych największy wpływ mają materiały i zastosowania technologiczne stosowane przy produkcji bram segmentowych. Materiały można podzielić na dwie grupy:

1. prowadzenia i osprzęt (czyli elementy konstrukcji prowadnic i wału bramy segmentowej)
2. panele (czyli wypełnienie skrzydła bramy garażowej segmentowej)
 
1


Panel do bramy garażowej segmentowej.
Grubość panela wynosi ok. 40 mm. Panel wypełniony jest bezfreonową pianką poliuretanową posiadającą niską przenikalność cieplną. Wysoka jakość blachy stalowej ocynkowanej i pianki poliuretanowej stosowanej w panelach do bram segmentowych zapewnia trwałość w użytkowaniu na długie lata.
 
2


Uszczelnienie na całym obwodzie bramy garażowej segmentowej.

Elastyczne i trwałe uszczelki zapewniają szczelność na całym obwodzie bramy garażowej segmentowej oraz są odporne na działanie warunków atmosferycznych.
 
3


Szczelność pomiędzy panelami bram garażowych segmentowych.
Dodatkową szczelność w przypadku zamknięcia bramy zapewniają uszczelki piankowe lub gumowe pomiędzy panelami bramowymi.
 
4


Oszczędność miejsca.
Bramy garażowe segmentowe dzięki podnoszeniu się pionowo do góry pod sufit zapewniając maksymalne wykorzystanie powierzchni w i przed garażem.
 
 
 
 

Charakterystyka techniczna

 
Pancerz bramy garażowej wykonany jest z paneli bramowych o wysokościach 500 i 610 mm z blach ocynkowanych ogniowo, powlekanych lakierem poliestrowym lub oklejony renolitem (oklejenie następuje jeszcze w fazie produkcji blachy) i wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową.

Panele posiadają grubość 40 mm.


Skrzydło bramy garażowej segmentowej zakończone jest okuciami z blachy ocynkowanej. Panele garażowe segmentowe są wykonane systemie z zabezpieczeniem przed przytrzaśnięciem palców w miejscu łączenia się.
 
B szerokość otworu bramowego
H wysokość otworu bramowego
h wysokość nadproża
W szerokość węgarów
E wolna przestrzeń w obszarze zabudowy bramy
 

Konstrukcja nośna bramy wykonana jest z elementów stalowych o grubości 1,5 do 2,0 mm ocynkowanych ogniowo. W bocznych ościeżnicach umieszczone są uszczelki gumowe. Dla zrównoważenia ciężaru bramy garażowej segmentowej stosowane są kuleczkowane sprężyny skrętne (min. 2 szt.)

 
 

Prowadzenie standardowe stosuje się gdy wysokość nadproża jest większa niż 190mm.

 A  H + 60mm
 E  min. H + 520mm
 h  min.190mm
 W  min. 80mm
 B>3000mm=>90mm
 
 

Prowadzenie niskie stosuje się gdy wysokość nadproża mieści się w przedziale pomiędzy 70mm a 190mm (przy bramie z automatem 120mm do 190mm).

A H + 60mm
E min. H + 640mm
h min. 70mm
W min. 75mm
 
 
 
 

Rodzaje przetłoczeń panela bramowego

 

Panel bramowy z przetłoczeniem wąskim poziomym RL. Popularność wąskich przetłoczeń wynika z ich nieprzemijającej prostoty i uniwersalnego wyglądu. Ich forma jest często podkreślana przez zastosowanie dekorów drewnopodobnych. Bramy garażowe segmentowe z tłoczeniem poziomym wąskim RL dostępne są w dekorach złoty dąb, mahoń, orzech oraz we wszystkich kolorach palety RAL.

 

Panel bramowy z jednym przetłoczeniem RV. Zaletą naszej oferty jest brak różnicy cenowej między standardowym panelem z przetłoczniami poziomymi, a zastosowanymi panelem złożonym z sekcji z jednym przetłoczeniem. Bramy z jednym przetłoczeniem dostępne są w dekorach złoty dąb, dąb,orzech, mahoń, wenge, winchester oraz we wszystkich kolorach z palety RAL

 

Panel bramy bez przetłoczeń. Brak przetłoczeń w panelach nadają bramie nowoczesny design. Dom zyskuje na estetyce, a utrzymanie bramy w czystości jest proste i nie wymaga wysiłku. Bramy bez przetłoczeń dostępne są we wszystkich kolorach palety RAL i w dekorach złoty dąb, orzech, antracyt.

 

Panel bramowy z przetłoczeniem kasetonowym Nawiązują do klasyki wyglądu bramy. Bogactwo kolorystyki pozwala na zaprojektowanie bramy doskonale współgrającej z każdym elementem elewacji. Bramy z przetłoczniami kasetonowymi dostępne są w dekorach złoty dąb, mahoń, orzech, dąb rustykalny oraz we wszystkich kolorach palety RAL.


 
 
 

Do pobrania

 
INSTRUKCJE MONTAŻU
 

» Instrukcja montażu dla prowadzenia standardowego dla nadproża 160/190 mm (PDF, 2MB)
» Instrukcja montażu dla prowadzenia niskiego dla nadproża 75/115 mm (wał z tyłu) (PDF, 2MB)

 

 
DEKLARACJA ZGODNOŚCI
 

» Deklaracja zgodności dla bram segmentowych (PDF, 0.2MB)

 

 
 
 
 

Galeria

 

 


Biura handlowe TWARDOWSKI

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone TWARDOWSKI.com.pl
+48 506 192 742
Piątkowa 201, Nowy Sącz
twardowski@twardowski.com.pl
www.twardowski.com.pl